Slenkami vartai

Slenkami gembiniai kiemo vartai – idealus sprendimas įvairioms pravažiavimo angoms. Pravažiavimo plotis gali siekti 10m ir daugiau. Tai mažiausia vietos reikalaujantys vartai. Nustumiami vartai slenka 10-15 cm atstumu lygiagrečiai palei tvorą ir beveik visai nesumažina naudojamo kiemo ploto. Vienintelė būtina sąlyga: slenkančius vartus galima sumontuoti tik ten, kur šalia pravažiavimo angos yra pakankamai vietos vartams nuslinkti į šoną – apytikriai 1,35 pravažiavimo pločio. Slenkantys gembiniai vartai neturi judančių dalių. Gembė ( plieninis profilis ) yra užmauta ant ankeriais prie pamato privežtų vežimėlių. Vežimėlių ratukai rieda gembės viduje, todėl yra apsaugoti nuo vandens, sniego ir purvo.

Slenkami vartai  juda  7 – 15 cm virš žemės paviršiaus, todėl visai nesvarbu, kokia pravažiavimo danga, ar koks dangos lygumas bei kiemo nuolydis.

Slenkami vartai (rėmas) gaminami iš įvairių plieno profilių. Gali būti naudojami ir kaltinio plieno elementai.

Vienas paprastesnių ir pigesnių variantų – slenkantys gembiniai vartai pagaminti iš stačiakampio plieninio vamzdžio. Priklausomai nuo pravažiavimo pločio, vartų užpildo svorio ir kitų sąlygų, rėmo gamybai naudojami stačiakampiai plieno vamzdžiai nuo 40x60x2 iki 140x100x4.

Tarpinių stovų kiekis ir išdėstymas priklauso nuo vartų ilgio ir aukščio.

Priklausomai nuo pravažiavimo pločio, vartų užpildo svorio naudojamos skirtingos gembės ir vežimėliai

Gembė (profilis 70x70x4 ) numatyta apkrovai iki 700 kg.  ties atraminiu vežimėliu. Naudojant šią gembę, slenkantys vartai kartu su užpildu  neturėtų sverti  daugiau kaip 100kg.

 

  • Midi ( profilis 70x70x4 ) leistina apkrova  iki 700 kg.
  • Maxi gembės  (profilis 80x80x5 ) leistina apkrova iki 1200 kg.