Šiais laikais ekologiškos medžiagos tampa vis populiaresnės. Mūsų Mediniai laiptai – Mediniu laiptu gamyba taip pat atliekama naudojant ekologiškas medžiagas. Mums tai yra suprantama, nes niekas nenori įkvėpti įvairių cheminių junginių ir taip pakenkti savo sveikatai. Mes džiaugiamės, kad įrengdami namus, jų savininkai teikia pirmenybę mūsų gaminamiems mediniams laiptams, kurie turi daug privalumų, palyginti su kito tipo laiptais.

Mediniai laiptai – Mediniu laiptu gamyba

Mūsų “MB Vaido laiptai” laiptų gamybos procesą sudaro keturi pagrindiniai etapai: matavimas, projektavimas, gamyba ir montavimas.

Medinių laiptų matavimo ir projektavimo etape atsižvelgiame į visus kliento pageidavimus ir po detaliai aptartu visu busimu laiptu konstrukcijos ir laiptu sudėties galimybių, rengiame projektą, atsižvelgiant į kambario, kuriame jie turėtų būti įrengti, ypatybes. Kompiuterinių technologijų dėka, tokio projekto kūrimas neužima labai daug laiko. Apsvarstę parengta projektą kartu su užsakovu ir jei reikia dar kiek pakoreguojame, apskaičiuojame busimu laiptu kainą.

Mediniu laiptu gamyba

Kitas žingsnis yra laiptų gamyba. Pirmiausia gaminame laiptu konstrukciją. Laiptu pakopos gamybai pasirenkamos aptartos su užsakovu medienos  rūšys, iš kurių bus gaminamos laiptu pakopos. Reikėtų pažymėti, kad laiptams rekomenduojama naudoti ąžuolo arba uosio laiptu pakopas. Medieną laiptu pakopoms yra džiovinama specialioje džiovinimo kameroje. Džiovinant drėgmė tolygiai palieka medieną, o tai dar labiau užtikrina pagamintų laiptų patvarumą ir patikimumą.

Mediniu laiptu gamyba – Laiptu pakopos

Būtina atsižvelgti į šį momentą: džiuvimo metu medis keičia savo linijinius matmenis, dėl to gali plyšti mediena. Šiuo atžvilgiu problemiškiausi yra kietieji lapuočiai. Norint išvengti tokių bėdų, gaminant medines laiptu pakopas, naudojama technologija, pagal kurią didelės laiptų dalys klijuojamos iš mažų gabalėlių, juostelių, kurios vadinamos lamelėmis. Remiantis praktine patirtimi, galima sakyti, kad kuo mažesnės lamelės, tuo didesnis stiprumas. Taip yra dėl didesnio klijų linijos stiprumo, palyginti su pačios medienos stiprumu. Gatavų medinių laiptų pakopų kokybę tiesiogiai įtakoja medienos drėgnumas, klijuojamų dalių temperatūra, klijų kokybė ir gniuždymo jėga.

Mediniu laiptu gamyba – Laiptu įrengimas ir surinkimas

Paskutinis etapas yra laiptų įrengimas arba surinkimas. Jūs neturėtumėte nuvertinti šio etapo svarbos, nes jo veikimo patikimumas labai priklauso nuo teisingo laiptų konstrukcijos tirtinimo, laiptu pakopų ir laiptu turėklų surinkimo ir montavimo. Jei šiame etape padaroma klaidų, tai net ir puikiai pagaminti laiptai ilgai kokybiškai ir saugiai netarnaus. Todėl šį etapą taip pat turi atlikti specialistai. Apskritai geriau, kai visą darbą atlieka vienos įmonės specialistai.