Statydamiesi namą, ateina laikas kai reikia pasirinkti laiptus ir nuspręsti, kokios turėtu būti laiptu pakopos. Pasirenkant tinkamiausius savo projekto laiptus, turite apsvarstyti keletą pagrindinių kriterijų, įskaitant skirtingus tipus, medžiagas ir dizaino galimybes. Medienos rūšis taip pat yra labai svarbu norint priimti teisingą sprendimą. Į ką reikėtu atkreipti dėmesį renkantis laiptu pakopos:

Kurios medienos laiptų pakopos geresnės?

Rūsio ar palėpės laiptai yra rečiau naudojami, todėl jiems taikomi ne tokie griežti reikalavimai. Tokios paskirties laiptus galima gaminti iš pigesnių medienos rūšių gaminių: klijuotų spygliuočių skydų ar kitos medienos.

Ąžuolinis skydas nedygiuotas, ąžuolo laiptu pakopos

Laiptu pakopos namo viduje .

Laiptai, kurie bus naudojami gana intensyviai ir kurie yra gerai matomi, turi būti pagaminti iš kietųjų ąžuolo ir uosio medienos rūšių.

Laiptų pakopos pagamintos iš ąžuolo arba uosio medienos pasižymi ypatingu paviršiaus kietumu, atsparumu lenkimo ir deformacijoms. Šias pakopas bent tris kartus padengus kietu laku gausite išties ilgaamžius laiptus, kurie jums tarnaus ne vieną dešimtmetį. Didelis medinių pakopų privalumas yra tai, kad per ilgus naudojimo metus subraižytas ar išdėvėtas vietas galima nesunkiai restauruoti ar blogiausiu atveju pakeisti naujomis.

Ąžuolo pakopos laiptams suteikia klasikos ir prabangos pojūtį, o uosio mediena pasižymi šviesesne, šiltesne spalva ir margesne medienos tekstūra nei ąžuolas, dėl to uosio laiptai atrodo grakštesni ir lengvesni nei ąžuoliniai. Šios abi medienos rūšis yra kietos ir pasižymi dideliu pluošto įvijumu.

Laiptų pakopos konstrukcija .

Laiptų konstrukcijos ypatybės apsprendžia. Kokio storio laiptų pakopos turi būti panaudotos ir kokiu būdu tvirtinamos. Laiptai, turintys vieną masyvią siją, kuri dažniausiai būna pagaminta iš metalo privalo turėti bent 4 cm storio pakopas, kurios išlaikytų žmogaus svorį ir tvirtinimo takuose atsirandančias dideles apkrovas. Bet kurios medienos rūšies stiprumo dažniausiai pakanka, kad 4 cm storio pakopa pilnai atlaikytų laiptų eksploatacijos metu atsirandančias apkrovas kai pakopos ilgis iki 1,5 metro.

Laiptų pakopos charakteristika .

Pakopos storis neturėtų būti mažesnis nei 4 cm. Net ir tada kai jos yra tvirtinamos prie dviejų šoninių sijų, kurios gali būti medinės arba pagamintos iš metalo. Jei tokiuose laiptuose norite uždengti vertikalius tarpus tarp pakopų, galima rinktis to paties storio arba plonesnius skydus – priešpakopius.

Laiptų aikšteles ir nestandartines kampines pakopas galima suformuoti iš klijuoto medinio skydo, kurį galime pagaminti pagal jūsų pateiktus matmenis ir pageidaujamą medienos rūšį.