Kokios yra standartines laiptu pakopos
MB Vaido Laiptai įmonėje yra gaminama ąžuolo ir uosio laiptu pakopos, atitinkamai klientai gali užsisakyti standartinio dydžio laiptu pakopas arba pagal specialius kliento duotus išmatavimus. Įskaitant visų konstrukcijų ir tipų laiptų pakopas.

Kokios yra standartines laiptu pakopos

Mūsų gaminamos laiptų pakopos yra lengvai ir greitai sumontuojamos naudojant specialias priemones. Laiptų konstrukcijos profilis, gali būti metalinis, medinis arba išlietas iš betono.
Visos mūsų gaminamos laiptų pakopos atitinka visus saugos ir kokybės standartus.
Viena iš svarbiausių interjero detalių daugiaaukščiuose namuose yra laiptai. Išvaizda ir išdėstymas daugeliu atžvilgių lemia visų kitų interjero detalių išdėstymą. Be to, nesvarbu, ar tai namas, ar interjeras, ar biuras – laiptų konstrukcija, laiptų pakopos ir laiptų turėklai yra vienodai svarbūs. Be to, pagrindinis laiptų reikalavimas yra naudojimo saugumas, išskyrus dekoratyvinę funkciją ir tiesioginę galimybę pakilti ar nusileisti.
Mes siūlome laiptų pakopas iš dviejų rūšių medienos tik aukščiausios kokybės. Tokios laiptų pakopos daugiausiai yra gaminamos standartinio dydžio, bet visada yra atsižvelgiama į klientų norus ir pageidavimus, ir pagaminame laiptu pakopas pagal klientų išmatavimus. Pagamintas pakopas galime pristatyti ir sumontuoti arba klientas gali atsiimti pats.

Standartines laiptų pakopos ant metalinės konstrukcijos

Lietuvoje paklausiausios ir klientų pamėgtos metalinės konstrukcijos su dviguba laiptu laiptasija arba su centrine laiptų laiptasija. Metalinė laiptų konstrukcija ir ant jos sumontuotos laiptu pakopos taupo erdve ir vizualiai integruojasi i namo dizainą.

Norėdami turėti aukščiausios kokybes laiptus kreipkitės į mus telefonu arba elektroniniu paštu, gaminame ir montuojame visos Lietuvos gyventojams.

MB Vaido laiptai siūlo įvairių tipų laiptus, o taip pat gali suprojektuoti specialias laiptu konstrukcijas ir specialius laiptu stiklinius turėklus ar metalinius turėklus naujoms ar esamoms laiptinėms. Kalbėdami su klientais dėl laiptų ir turėklų projektų, stengiamės savo klientams pritaikyti laiptų projektavimo terminologiją. Norėdami sužinoti daugiau apie mūsų siūlomus laiptų tipus ir kokius terminus naudojame projektavimo metu, peržiūrėkite šį populiarių laiptų stilių sąrašą:
Kas yra tiesūs laiptai?
Tiesūs laiptai yra laiptai, nekeičiantys krypties. Jie tikrai yra vienas iš labiausiai paplitusių laiptų tipų, randamų tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose. Žemiau pateikiami tiesių plaukiojančių laiptų, pagamintų naudojant įvairius styginius, turėklų tipus ir medienos rūšis, pavyzdžiai.

Kas yra tiesūs laiptai su centriniu nusileidimu?

Atliekant ilgesnius laiptų skrydžius, įterpiamas nusileidimas, siekiant nutraukti skrydį. Statybos kodeksai reikalauja, kad grindų aukštis viršytų 12 pėdų. Ypač komerciniuose pastatuose tiesūs laiptai dažnai turi platformas iki pusės laiptų.

Tiesių laiptų privalumai:

 • Tiesiais laiptais paprastai lengviausia eiti aukštyn ir žemyn arba kilti/nusileisti, kaip mes sakome pramonėje.
 • Paprastai juos lengviausia sukurti, tačiau tai labai priklauso nuo dizaino detalumo.
 • Tiesius laiptus reikia sujungti tik viršuje ir apačioje (nereikia tarpinės atraminės konstrukcijos).
 • Dėl savo būdingo paprastumo jie puikiai tinka minimalistinio dizaino namams.
 • Pasirinkus plonesnius protektorius, atvirus stovus ir plonus metalinius strypus, tiesius laiptus galima padaryti skaidresnius nei kitų tipų laiptus, taip sumažinant vaizdą.
 • Nusileisti nereikia, jei stovų skaičius yra mažesnis nei 16 arba bendras vertikalus aukštis yra mažesnis nei 12 pėdų.
 • Palyginti lengva statyti turėklus ir turėklus tiesiems laiptams.
 • Tiesių laiptų turėklų matavimas yra paprastesnis nei kitų laiptų konstrukcijų.

Tiesių laiptų trūkumai:

 • Tiesūs laiptai sunaudoja nemažai linijinės erdvės, kuri turi būti suplanuota jūsų dizaine.
 • Kai kurie kiti laiptų tipai sukuria privatumo barjerą tarp jūsų namų aukštų. Tiesūs laiptai nesuteikia šio privatumo.
 • Norint 12 pėdų aukščio laiptus, reikia nusileisti, kad būtų sulaužytas tarpatramis. Pridedant laiptų aikštelę bus sunaudojama daug daugiau vietos, todėl tokio tipo laiptai retai naudojami gyvenamųjų namų statyboje. Tai dažniau matysite dideliuose komerciniuose pastatuose.

1. L formos laiptai

Kas yra L formos laiptai? L formos laiptai yra tiesių laiptų variantas su lenkimu tam tikroje laiptų dalyje. Šis posūkis paprastai pasiekiamas pridedant nusileidimą perėjimo vietoje. Įlenkimas dažnai yra 90 laipsnių, tačiau jis neturi būti. Jei nusileidimas yra arčiau laiptų viršaus ar apačios, kartais tai vadinama ilgais L laiptais arba ketvirčio posūkiais.

L formos laiptų privalumai:

 • L formos laiptai gali būti vizualiai įdomesni.
 • Jie suteikia vizualinę barjerą tarp aukštų, todėl gali suteikti šiek tiek privatumo.
 • L formos laiptai gali šiek tiek padėti perduoti garsą tarp aukštų, jei laiptai yra sienose.
 • Kai kurie mano, kad jie yra saugesni nei tiesūs laiptai, nes centrinis nusileidimas sumažina protektorių, kuriuos galima nukristi per tam tikrą skrydį, skaičių.
 • Nusileidimas gali suteikti galimybę sustoti ir pailsėti kylant.
 • Jie gali būti patalpinti kambario kampe, jei tai geriau tinka jūsų dizainui.

L formos laiptų trūkumai:

 • L formos laiptai yra šiek tiek sunkiau statomi nei tiesūs laiptai.
 • Atramos paprastai reikia norint nusileisti L tipo laiptais. Dažnai tai yra įmontuota į aplinkines sienas, todėl nepastebima. Tačiau šiuolaikiniuose būstuose paprastai pageidautina atverti erdvę paliekant matomą laiptų konstrukciją. Tokiais atvejais atraminę konstrukciją galima vizualiai sumažinti, panaudojant plieno stiprumą, kad būtų sukurtos plonos atraminės dalys. Kruopščiai kuriant inžineriją, galima visiškai pašalinti nusileidimo atramą.
 • Šio tipo laiptų turėklai reikalauja daugiau įgūdžių ir planavimo, nei turėklai tiesiems laiptams.
 • Klimato sąlygomis, kuriose naudojami rūsiai, laiptai paprastai yra sukrauti vienas ant kito, kad būtų efektyviau išnaudojama erdvė. Kadangi rūsiai dažnai naudojami sandėliavimui, didelius daiktus gali būti sunku perkelti į rūsį ir iš jo.

2. U formos laiptai

u formos laiptų grafika

U formos laiptai

Kas yra U formos laiptai? U formos laiptai iš esmės yra du lygiagrečiai tiesūs laiptai, sujungti nusileidimu, sukuriančiu 180 laipsnių posūkį ėjimo linijoje.

U formos laiptų privalumai :

 • U formos laiptus gali būti lengviau pritaikyti architektūriniame plane.
 • Jie siūlo tam tikrą architektūrinį susidomėjimą.
 • Nusileidimas (-ai) gali pasiūlyti poilsio vietą dalinai laiptais aukštyn.

U formos laiptų trūkumai:

 • Šio tipo laiptai yra šiek tiek sunkiau statomi nei paprastesni laiptų tipai.

3. Vyniojimo laiptai

Vyniojimo laiptai

Vyniojimo laiptai

Winder laiptai

Kas yra vyniojami laiptai? Vyniojimo laiptai yra L formos laiptų variantas, tačiau vietoj plokščio nusileidimo jie turi pyrago arba trikampio pakopas kampo perėjime.

„Winder“ laiptų privalumai:

 • Pagrindinis vyniojamų laiptų privalumas yra tas, kad jiems reikia mažiau vietos nei daugeliui kitų tipų laiptų. Jie labai paplitę senesniuose namuose ir dažnai naudojami kaip antriniai laiptai. Pavyzdžiui, jie yra paplitę namuose, kur didieji laiptai yra įėjime. Tokiais atvejais vyniojimo laiptai dažnai naudojami kaip įėjimas į virtuvę.
 • Jie turi daugiau vizualinio susidomėjimo nei kiti laiptų tipai. Atrodo, kad laiptų vyniojimas vizualiai sukuria vientisesnį perėjimą, nes vingiuoja aplink kampus. Dėl šios priežasties jie įgijo populiarumą šiuolaikiniuose namuose. Dėl jų kompaktiškumo jie tapo patrauklūs ir tvariems namų projektams.

„Winder“ laiptų trūkumai:

 • Vyniojančius laiptus šiek tiek sunkiau naršyti nei L laiptus.
 • Prie jų pridėti turėklus gali būti sunkiau nei kai kurių kitų tipų laiptų.
 • Kaip ir L formos laiptų atveju, paprastai reikalinga centrinė atrama.

4. Išlenkti laiptai

Išlenkti laiptai

Išlenkti laiptai

Išlenkti laiptai

Kas yra išlenkti laiptai? Kaip ir spiraliniai laiptai, išlenkti laiptai eina spiraliniu lanku. Tačiau jie paprastai turi daug didesnį spindulį ir paprastai nesudaro viso apskritimo. Išlenkti laiptai suteikia elegancijos bet kokiems namams ar verslui. Dėl šios priežasties jie beveik visada yra prie įėjimo, kur jie daro geriausią pirmąjį įspūdį.

Lenktų laiptų privalumai:

 • Išlenkti laiptai dažnai yra labai elegantiški ir tradiciniai, tačiau tokio tipo dizainas taip pat gali būti pritaikytas šiuolaikinei architektūrai.
 • Juos palyginti lengva paeiti, jei spindulys yra didelis.

Lenktų laiptų trūkumai:

 • Išlenktus laiptus yra sunkiausia pastatyti iš įvairių tipų laiptų. Tiesą sakant, lenktų laiptų statymas yra bet kurio laiptų statytojo ar gamintojo pasiekimų viršūnė. Dėl šios priežasties jų statyba yra brangiausia.

5. Konsoliniai laiptai

Konsoliniai laiptai

Konsoliniai laiptai

Kas yra konsoliniai laiptai? Konsoliniai laiptai yra pagaminti taip, kad laiptų pakopos, atrodo, plauktų ore be atramos. Laiptų styga bus pritvirtinta prie vieno protektoriaus galo ir gali būti paslėpta arba atidengta. Konsoliniai laiptai bet kokiam kambariui suteikia įdomumo ir erdvumo.

Konsolinių laiptų privalumai:

 • Konsoliniai laiptai sukuria didesnį vaizdinį susidomėjimą ir yra labiau unikalūs nei kitų tipų laiptai
 • Virvelė paprastai yra vienoje pusėje arba paslėpta sienoje, todėl gali būti daugiau vietos galvai
 • Konsoliniai laiptai sukuria atviresnę ir erdvesnę kambario estetiką

Konsolinių laiptų trūkumai:

 • Norint paremti konsolinius laiptus, reikia atsižvelgti į konstrukcijos dizainą.
 • Protektoriaus atramos turi būti suprojektuotos taip, kad atitiktų svorį ir galimą sukimo momentą.
 • Konsoliniai laiptai dėl papildomų konstrukcinių reikalavimų yra brangesni nei tipiniai viengubo laiptai.