Surenkami laiptų turėklai  Metaliniu laiptų turėklu tipai ir medžiagos
 Kalviški laiptu turėklai  Medinių laiptų turėklai, tipai ir medžiagos
 Laiptų turėklų montavimas  Laiptu turėklų tipai pagal medžiagas
 Mediniu turėklu dizaino pliusai ir minusai  Aliuminio laiptu turėklai
 Laiptu turėklu konstrukciniai elementai  Laiptu turėklu gaminimo tipai
 Kurį medį geriau rinktis laiptu turėklams?  Natūralaus medžio laiptu turėklai
 Mediniu laiptu turėklu montavimo procedūra  Stiklo laiptu turėklai šiuolaikiniam interjerui

 

Laiptu gamyba, Laiptu pakopos, Laiptu turėklai

Laiptų gamyba

Projektuojame, gaminame ir montuojame įvairiausių dydžių ir formų laiptus, laiptu pakopas, laiptu turėklus ir laiptų konstrukcijas – tiesias, su vienu ar keliais posūkiais bei suktus laiptus su šiuolaikiniu metaliniu karkasu.
 

Teikiame „Metalo pjovimas plazma” paslaugas.

Metalo pjovimas plazma

Gaminame tokius gaminius kaip – tvirtinimo detalės, lauko vartų, tvorų segmentai, laiptų turėklai, sijos ir įvairios detalės bei kitos įvairios konstrukcijos… Daugiau Tel. 8 650 77606 | Vaidas Jurgelaitis

 

Stiklo laiptu turėklai šiuolaikiniam interjerui

Dažniausiai stiklas naudojamas apsauginiams ekranams sukurti. Tam naudojamos plokštės iš grūdinto, laminuoto organinio ar silikatinio stiklo. Ši medžiaga vadinama tripleksu, statybos terminu galite rasti pavadinimą „permatomos konstrukcijos“. Stiklas triplekso sistemoje turi šiuos privalumus:

Estetinė išvaizda, medžiagos ekologiškumas, stiprumas, karščiui atsparus, saugūs šlifuoti kraštai. Nėra pavojaus, kad suskilus plokščiai žmogus gali būti supjaustytas šukėmis – apsauginė plėvelė apsaugo nuo šukių susidarymo. Galimybė tonuoti plokštes bet kokia spalva, jei nereikalingas struktūros skaidrumas.

Kitas svarbus stiklo laiptu turėklų privalumas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį atskirai, yra konstrukcijos skaidrumas. Saulės šviesa beveik netrukdomai prasiskverbia pro apsauginius laiptų turėklų ekranus, sukurdama šviesu ir lengvą viso kambario vaizdą, kurio netrikdo laiptai.

Paprastai triplekso stiklo plokščių dydis neviršija 1,2 m. Stiklo laiptu turėklai naudojami tiek laiptams įrengti visuomeniniuose pastatuose, tiek privačiam naudojimui namuose ir apartamentuose su keliais lygiais. Stikliniai laiptu turėklai, susidedantys tik iš permatomų plokščių be turėklų, atrodo prabangūs, modernūs ir nepakartojami. Tačiau saugos ir patogumo lygis yra daug žemesnis nei alternatyva su patogiais metaliniais laiptu turėklais.

Derinant įvairias medžiagas laiptų turėklams, suteikiama ne tik sukurti originalų dizainą, bet ir pagerinti konstrukcijų stiprumo, patikimumo ir saugumo kokybę. Dažniausiai derinamas metalas ir medis. Metaliniai stulpai ir mediniai turėklai yra puikus aljansas, sukuriantis patikimą, patvarų, patogų ir malonų naudoti laiptų turėklą.

Kuriant kombinuotas laiptų turėklų konstrukcijas, labai dažnai naudojamos vadinamosios metalinės stygos. Elementai gavo pavadinimą dėl mažo skersmens, tačiau didelio stiprumo. Stygos užtikrina patikimą apsaugą kiekvienam, judančiam laiptais aukštyn, tačiau jos praktiškai neužstoja saulės spindulių plitimo. Dėl šių savybių dizaineriai rekomenduoja naudoti metalines stygas (plonas virves) tiek erdviuose kambariuose, tiek mažose erdvėse.

Kai kuriais atvejais sėkmingai derinamos trys pagrindinės medžiagos, naudojamos laiptu turėklams gaminti – metalas, medis ir stiklas. Tokios konstrukcijos derinys gali būti praktiška ir patikima laiptų apdaila. Paprastai apsauginiai ekranai yra pagaminti iš stiklo, kurie pritvirtinti prie metalinių stulpų ir visa laiptu turėklų konstrukcija užbaigta mediniais laiptu turėklais.

Apibendrinant visa tai, kas išdėstyta pirmiau, yra keletas rekomendacijų, kaip pasirinkti privačiam namui laiptų turėklą.

Akivaizdu, kad laiptu turėklų išvaizda neturėtų atsiliepti į bendrą laiptinės dizainą, būtina, kad visa konstrukcija atrodytų organiškai. Pagrindinių dalių tekstūra, medžiaga ir spalvos turi derėti arba organiškai derėti. Dekoratyviniai elementai (jei yra) neturėtų konfliktuoti su konstrukcijos pagrindu.

Visiškai medinėms laiptinėms geriau pasirinkti laiptu turėklą, pagamintą iš panašios medžiagos (galite derinti skirtingas medienos rūšis su įvairiais natūraliais raštais, spalvų schemomis). Bet metaliniai įdėklai taip pat gali papuošti medinius laiptus, suteikdami jo konstrukcijai papildomo tvirtumo.

Jei jums reikia prieinamo, patikimo ir lengvai naudojamo laiptų turėklų sprendimo, tada pasirinkite variantą naudodami nerūdijančio plieno (tokių konstrukcijų nereikia dažyti, jas lengva transportuoti ir montuoti).

Kuriant laiptu turėklus bet kuria modernaus ar šiuolaikinio stiliaus kryptimi, blizgus nerūdijančio plieno paviršius atrodys organiškai. Jei ieškote matinių paviršių, prasminga apsvarstyti galimybę naudoti juodą plieną. Dažų dažymas milteliais padės gaminiams suteikti bet kokią spalvų schemą (savo nuožiūra – harmoningai įsilieti į bendrą vaizdą ar sukurti kontrastą). Pasirinkus šį variantą, šeimos biudžetas nenukentės.

kuriant prabangų interjerą, kuriame laiptų konstrukcijai priskiriamas pagrindinis vaidmuo, geriausias variantas būtų naudoti meninį kalviu kalimą – išskirtinis dizainas ir nuostabi patvarios konstrukcijos išvaizda kompensuoja visas išlaidas.