Kita labai svarbi laiptų charakteristika yra laiptu pakopos atsparumas nusidėvėjimui arba kitaip tariant kietumas. Jei laiptai veda tik į kelis miegamųjų kambarius kitame namo aukšte, o laiptais dažniausiai bus vaikštoma su šlepetėmis ar kojinėmis, tuomet laiptu pakopoms reikėtu naudoti uosio mediena. Ši mediena pasižymi jaukumu ir kietumu, yra lengvai apdirbama pjovimo ir šlifavimo įrankiais, bei apdailinama įvairiomis apdailos medžiagomis.

„Uosio pakopos yra lengva pritaikyti prie kitų interjero elementų (durų apvadų, grindjuosčių), kurie neretai taip pat būna gaminami iš panašios medienos.”

Laiptu pakopos, kurio bus naudojamos gana intensyviai arba kuriais bus vaikščiojama su aukštakulniais ar vyrai vaikščios su žemėtais batais, tokios laiptu pakopos turi būti pagamintos iš kietųjų medienos rūšių.

Laiptu pakopos intensyviam naudojimui

Pačios populiariausios kietmedžio rūšys Lietuvoje yra ąžuolas ir uosis. Tokiems laiptams geriausiai tiktu ąžuolo mediena. Laiptų pakopos pagamintos iš ąžuolo arba uosio medienos pasižymi ypatingu paviršiaus kietumu ir atsparumu deformacijoms. Šias pakopas bent tris kartus padengus kietu laku gausite išties ilgaamžius laiptus, kurie jums tarnaus ne vieną dešimtmetį. Didelis medinių pakopų privalumas yra tai, kad per ilgus naudojimo metus subraižytas ar išdėvėtas vietas galima nesunkiai restauruoti ar blogiausiu atveju pakeisti naujomis.

Prabanga ir klasika

Ąžuolo pakopos laiptams suteikia klasikos ir prabangos pojūtį, o uosio mediena pasižymi šiluma ir jaukumu ir jos šviesesnė spalva ir margesnė medienos tekstūra nei ąžuolas, dėl to uosio laiptai atrodo grakštesni ir lengvesni nei ąžuoliniai. Šias abi medienos rūšis apdirbti prastais įrankiais nėra lengva, nes jos yra kietos ir pasižymi dideliu pluošto įvijumu.